HİZMETLER

Veri Analitiği & İş Zekası

Veri Analitiği & İş Zekası

 

Ham verilerin analizi yapılarak anlamlı veriye dönüştürme süreci “Veri Analitiği” olarak adlandırılır. Son dönemde büyük verinin anlamlandırılması, işletme kaynaklarının daha doğru kullanılması, rekabet yönetimi, verimliliğin arttırılması ve geleceğe yönelik planlamaların yapılması için büyük bir önem taşıyor.

Bu sebeple veri yönetimi ve iş zekası firmalar için vazgeçilmez birer yönetim aracı haline dönüştü.

Veri analitiği içerisinde önemli bir noktada yer alan yapay zekanın ise büyük verilerden beslenmesi gerekmektedir. Yapay zeka yöntemi olan derin ögrenme ise günümüzde analitik çözümler içerisinde önemli bir yere sahip.

 

Dünya üzerinde her geçen gün veri miktarı artarken, bu verilerin anlamlandırılması ve yarar sağlanılabilmesi oldukça önemli. Linktera Analitik olarak veri analitiği projelerine yaklaşımımız, iş probleminin anlaşılmasından, modelin yaratılmasına ve gerekli sistemlere entegre edilmesine kadar olan süreci kapsayan bütünsel bir anlayışı ifade ediyor.

 

Linktera Analik Ekibi, isletme kaynaklarınızı dogru yönlendirmenize, geleceğe dair tahminler yapabilmenize ve veriye dayalı kararlar alabilmenize yardımcı olacak analitik çözümünüzü teslim eder.

“Veri Analitiğinde Yeni Yaklaşımlar” isimli dökümanımıza Whitepapers sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

 

Tamamladığımız bazı projeler arasında:

  • Yasal Raporlama Veri Ambarı Entegrasyonları,
  • Kurumsal ve Ticari Krediler Veri Yönetişimi Kurguları,
  • Teminat Veri Yönetişimi Data Governance Projeleri,
  • Veri Ambarı Entegrasyonları,
  • Büyük Veri ve İş Zekası Raporlamaları,
  • Yönetim Bilişim Sistemleri Analizi ve Entegrasyonları,

gibi projeler yer almaktadır.