HİZMETLER

Robotik Süreç Otomasyonu

Robotik Süreç Otomasyonu

Dijital dönüşüm, şirketlerin teknolojik gelişmelere adaptasyonunda en trend başlıklardan biri haline geldi. Günümüzdeki teknolojik gelişmeler çerçevesinde, iş yapış şekilleri her geçen gün değişiyor ve şirketlerin teknolojilere adaptasyonu hızlanıyor.

 

Bu kapsamda Robotik Süreç Otomasyonu (Robotic Process Automation - RPA), manuel işlerin kullanıcılardan alınarak, şirket içi verimliliğin arttırılması, çalışanların daha katma değerli işlere kanalize olabilmelerini sağlıyor. RPA özellikle dijial dönüşümde operasyonel iş yükünü azaltamamış kurumlar için son derece önemli bir konu. Öte yandan sadece operasyonel iş yükündeki verimlilik değil, bugüne kadar yapılan tüm Bilgi Teknolojileri yatırımlarınızı da etkili kullanma olanağı sağlıyor.

 

Robotik Süreç Otomasyonu – bir insanın, bilgisayarı üzerinde gerçekleştirdiği tüm işlemleri, herhangi bir kullanıcı yapıyormuş gibi gerçekleştiren iş otomasyon yazılımı – sayesinde tüm şirketler, verimli kaynak kullanımı, hatasız işlem yapabilme yetisi, 7/24 çalışma imkanıyla uzun yazılım projeleri geliştirme süreleri, karmaşık entegrasyonlar ve bağımlılıklar olmadan hayata geçirilerek kısa vadede yüksek geri kazanım sağlayabiliyor.

 

Ek olarak doğru planlanmış ve sürece oturtulmuş RPA uygulamasyla şirket içi yapılan manuel işlemlerde 10 kata kadar hızlanma, iş maliyetlerinde yüzde 50 ile 90 oranında azalma, hata oranının sıfıra indirilmesi gibi yararlar da sağlıyor.

 

Linktera olarak, Dünya’nın en önde gelen RPA uygulamalarıyla dijital dönüşüm odaklı tüm sektördeki bilgi ve tecrübemizi, süreçlerinizin robotlar ile otomasyonunu sağlıyoruz.