Haberler

Haberler

İTÜ Bilişim Teknolojileri Zirvesi'nde Danışmanlık 4.0 anlattık

7 Aralık 2018 Cuma

İTÜ Bilişim Teknolojileri Zirvesi’ndeydik. "Dönüşüm Başladı!" konseptli zirve'de İnsan Kaynakları Direktörümüz Seda Yalcin ile Ürün Yönetimi ve Ar-Ge Direktörümüz Anıl Tangül, Danışmanlık 4.0'ı anlattı. İki gün boyunca standımızı ziyaret eden tüm katılımcılara ve değerli çalışanlarımıza teşekkür ederiz.

İTÜ Bilişim Teknolojileri Zirvesi'nde Danışmanlık 4.0 anlattık

40. Vodafone İstanbul Maratonu'nda "İyilik Peşinde" koştuk!

11 Kasım 2018 Pazar

"Linktera Gönüllüleri" olarak 40. Vodafone İstanbul Maratonu'nda Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) adına "Gençlerle İyilik Her Yerde" projesini desteklemek için "İyilik Peşinde" koştuk! 

40. Vodafone İstanbul Maratonu'nda

Smartcon 2018 İstanbul Konferansına Sponsor Olduk

3 Ekim 2018 Çarşamba

Smartcon 2018 İstanbul Konferansı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Birbirinden değerli katılımcılarla geleceği şekillendirecek yıkıcı teknolojiler, nesnelerin interneti, yapay zeka, büyük veri ve tabi ki dijitalleşme üzerine yapılan konuşmalar ve atölye çalışmalarıyla dopdolu iki gün geçirdik. 

Smartcon 2018 İstanbul Konferansına Sponsor Olduk

PMI Summit 2018'e Sponsor Olduk

14 Eylül 2018 Cuma

PMI Summit 2018 çok keyifli geçti. Birbirinden kıymetli konuşmacılar, katılımcılar ve çalıştaylarla Boğaziçi Üniversitesi gibi güzel bir mekanda dopdolu iki günü geride bıraktık. Bu güzel organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederiz...

PMI Summit 2018'e Sponsor Olduk

Linktera İlk 500'de!

20 Ağustos 2018 Pazartesi

2017 yılını kapsayan ve bu yıl 19.kez yapılan “Bilişim 500” araştırmasında Linktera, "Bilgi Teknolojileri" şirketleri sıralamasında yerini aldı. 

Çalışanlarıyla birlikte günden güne büyüyen kurumumuzun ülkemiz için yarattığı katma değer ve bu değerin yansıması olarak sektörde edindiği konum hepimizi gururlandırıyor. 
 

Linktera İlk 500'de!

"Basel III" Sayısal Etki Çalışmaları

12 Temmuz 2018 Perşembe

Basel Komitesi tarafından 2017 yılı Aralık ayında yayınlanan  “Basel III Finalizing Post-Crisis Reforms” düzenlemeleri, Linktera Risk Akademi tarafından düzenlenen çalıştaylarla bir süredir inceleniyordu. 

"IT’s My Life" Yapı Kredi Bilişim Teknolojileri Buluşmasındaydık!

31 Mayıs 2018 Perşembe

Gelenekselleşen, "IT’s My Life" Yapı Kredi Bilişim Teknolojileri Buluşmasının, bu yıl 8.si düzenlendi. Üç farklı oturumda birbirinden kıymetli konuşmacıların buluştuğu etkinlikte, Linktera ekibinin yaptığı "Analytics in the Era of Artificial Intelligence" konulu sunum da oldukça beğeni topladı. 

TEB İç Müşteri Ödülü Linktera'nın!

21 Mayıs 2018 Pazartesi

Türkiye Ekonomi Bankası’nın bu yıl 8.sini düzenlediği   “TEB Tedarikçi Günü” organizasyonunda, 
“İç Müşteri” kategorisinde “2017 Yılının En İyi Tedarikçisi” seçilmenin gururunu yaşıyoruz. 

 

TEB İç Müşteri Ödülü Linktera'nın!

NSFR Entegrasyonu

30 Nisan 2018 Pazartesi

Linktera Risk Akademi bünyesinde müşterilerimize, uçtan uca NSFR entegrasyonunu teknik ortamdan bağımsız olarak somut bir çerçeve dahilinde sağlıyoruz. 

NSFR Entegrasyonu

Blockchain Expo Global 2018'e katıldık.

26 Nisan 2018 Perşembe

Londra'da düzenlenen Blockchain Expo Global 2018'e katıldık. Blockchain, nesnelerin interneti ve yapay zeka arasındaki sınırların giderek belirsizleştiği bir dönemde, Blockchain'in geleceği ve diğer disiplinlerle olan etkileşimi, bu sene ki Expo'nun ana gündem maddesiydi.

Blockchain Expo Global 2018'e katıldık.

TÜBİTAK Marmara Teknokent'teki yeni Ar-Ge ofisimizi açtık!

24 Nisan 2018 Salı

TÜBİTAK Marmara Teknokent'teki Ar-Ge ofisimizi çalışanlarımızın katılımıyla açtık. Her detayı en ince ayrıntısına kadar planlanan ofiste nice yeni projelere imza atmak dileğiyle. Emeği geçen herkese teşekkürler...

TÜBİTAK Marmara Teknokent'teki yeni Ar-Ge ofisimizi açtık!

Boğaziçi Üniversitesinde Vaka Çalışması Yaptık!

23 Nisan 2018 Pazartesi

Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümü "IE480" vaka çalışması dersinde proje gruplarının sunumlarını dinledik.  Birbirinden yaratıcı ve titizlikle hazırlanmış projeler için tüm öğrencileri tebrik ederiz.  Tekrar görüşmek üzere!

Boğaziçi Üniversitesinde Vaka Çalışması Yaptık!

SA-CCR Karşı Taraf Kredi Risk Standart Yaklaşımı

17 Nisan 2018 Salı

2018 yılı Ocak ayında tebliğ taslağı olarak yayımlanan ve yakın gelecekte yürürlüğe girmesi beklenen "Karşı Taraf Kredi Riski Standart Yaklaşım (SA-CCR) hesaplamalarına ilişkin Linktera Risk Akademi bünyesinde AR-GE çalışmalarımızı tamamlamış olup, farklı bankalarda ürünümüzün uçtan uca entegrasyonu üzerinde çalışmalar yürütüyoruz.

SA-CCR Karşı Taraf Kredi Risk Standart Yaklaşımı

Dinamikler 2018 Kongresine sponsor olarak destek verdik

13 Nisan 2018 Cuma

Dinamikler 2018'de bu yıl dopdolu iki gün geçirdik!  Bronz Sponsor olarak destek verdiğimiz Kongre'de farklı disiplinlerden proje yönetimi alanında öncülük etmiş birbirinden kıymetli konuşmacıları dinleme fırsatı bulduk.  

Dinamikler 2018 Kongresine sponsor olarak destek verdik

YTÜ Kariyer Günleri'ne Katıldık

28 Mart 2018 Çarşamba

Yıldız Teknik Üniversitesi'nde düzenlenen Kariyer Günleri etkinliğinde öğrencilerle standımızda bir araya geldik. Hem onların beklentilerini dinledik, hem de kendimizi anlattık.  Önlerindeki güzel kariyer basamakları için deneyimlerimizi paylaştık, onlarsa bizi üniversite yıllarımıza götürdü... 

YTÜ Kariyer Günleri'ne Katıldık

Dünya Kadınlar Günü Etkinliğimiz

8 Mart 2018 Perşembe

Dünya Kadınlar Günü için 3 Mart Cumartesi günü "Teknoloji ve Kadın" konulu etkinliğimizde; Linktera ve müşterilerimiz bünyesindeki kadın çalışanlar, Toplum Gönüllüsü Gençler ve üniversite öğrencileriyle bir araya geldik. 

Dünya Kadınlar Günü Etkinliğimiz

SAS 2017 Yılın İş Ortağı Ödülü - Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Birincisi

7 Mart 2017 Salı

Dünyada pek çok kuruluşa ve global firmaya yaratıcı çözümler sunan SAS’ın bu yıl ilk defa verilen 2017 Yılın İş Ortağı Ödülü’nü Orta Doğu ve Afrika Bölgesi için Linktera kazandı. Orta Doğu ve Afrika Bölgesi’nde ödül için aday olan 91 iş ortağı arasından sıyrılarak bu başarıyı elde etmenin gururunu yaşıyoruz. Bu başarıda emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkur ederiz.

SAS 2017 Yılın İş Ortağı Ödülü - Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Birincisi

Türkiye İş Ortaklarıyla Birlikte Rekor Kırdı

10 Mart 2015 Salı

Bankacılık, sigortacılık, telekom, perakende, enerji ve kamu sektörleri başta olmak üzere birçok farklı sektör için gelişmiş analitik çözümleri sunan SAS Türkiye, 2015 yılında iş ortakları ile birlikte kendi tarihinin en yüksek gelir seviyesine ulaştı. SAS Türkiye, 24 Mayıs tarihinde düzenlediği özel gecede yılın en başarılı iş ortaklarına ödüllerini sundu.

Türkiye İş Ortaklarıyla Birlikte Rekor Kırdı