Haberler

Haberler

Bilişim 500 Araştırma Sonuçları Açıklandı

1 Ağustos 2019 Perşembe

Bilişim 500 Araştırma sonuçları açıklandı. 2018 yılı verilerine göre Türkiye'deki ilk 250 firma arasında kendine yer bulan Linktera, sektörel değerlendirmelerde de 2 ayrı kategoride ilk 10 içerisinde yerini aldı. 

Bilişim 500 Araştırma Sonuçları Açıklandı

SAS Bölge Üst Yönetimi Ofisimizi Ziyaret Etti

30 Temmuz 2019 Salı

Değerli iş ortağımız SAS'ın bölge üst yönetimini, merkez ofimizde ağırladık. Linktera vizyonunun, SAS'ın bölge stratejisiyle Risk Yönetimi, Analitik ve Sigortacılık alanlarındaki kesişimleri ve takip eden dönemdeki stratejik büyüme noktaları üzerine kıymetli paylaşımlar yapıldı.

SAS Bölge Üst Yönetimi Ofisimizi Ziyaret Etti

4. Ulusal Sigorta ve Aktüerya Kongresi'ndeydik

23 Haziran 2019 Pazar

4. Ulusal Sigorta ve Aktüerya Kongresi Ankara ODTÜ'de, gerçekleştirildi. Değerli iş ortağımız SAS ile birlikte başta #UFRS17 olmak üzere sigortacılık alanındaki hizmet ve deneyimlerimizi paylaşmak için yerimizi aldık. 

4. Ulusal Sigorta ve Aktüerya Kongresi'ndeydik

Dubai'de Yatırım Gezilerinde Bulunduk

14 Haziran 2019 Cuma

T.C. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi, Dubai Başkonsolosluğu ve FinTechTimeortaklığında yürütülen “Yatırım Gezileri” kapsamında Dubai'deydik. Finansal Teknolojiler ekosisteminin desteklenmesi icin bu önemli adımda emeği geçen kıymetli paydaşlara teşekkür ederiz. 

Dubai'de Yatırım Gezilerinde Bulunduk

"9. Bilişim Teknolojileri Buluşması"na katıldık!

29 Mayıs 2019 Çarşamba

"9. Bilişim Teknolojileri Buluşması" her yıl olduğu gibi bu yıl da ilham dolu ve keyifli geçti. Direktörümüz Anıl Tangül'ün yaptığı "Merkezileştirme vs. Merkezsizleştirme: OpenAPI ve Mikroservislerin Geleceği" konulu sunuma yoğun ilgi gösteren tüm katılımcılara ve bu kıymetli organizasyon için Yapı Kredi Bankasına çok teşekkür ederiz.

Özyeğin Üniversitesi'ndeydik!

21 Mayıs 2019 Salı

Özyeğin Üniversitesi "Profesyonel Gelişim Merkezi" ile birlikte düzenlediğimiz "Prova Mülakatı" etkinliğinde, üniversitenin mezun adaylarıyla görüşmeler yaptık.

Özyeğin Üniversitesi'ndeydik!

Micro Focus ile Gold Partner Olduk!

30 Nisan 2019 Salı

2018 yılında partnerliğe başladığımız Micro Focus ile çok kısa bir sürede yüksek sinerji oluşturarak başarılı projelere imza attık. Bu verimliliğin sonucunda da hedeflerimizi tamamlayarak Gold Partner olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 

Micro Focus ile Gold Partner Olduk!

GTÜ'de "SDLC Insights" Üzerine Konuştuk

29 Nisan 2019 Pazartesi

Gebze Teknik Üniversitesi'nde "GTÜ Bilgisayar Topluluğu" ile direktörlerimizden Anıl Tangül yönetiminde "SDLC Insights" üzerine konuştuk.

 

 

GTÜ'de

SAS ile Gold Partner olduk!

24 Nisan 2019 Çarşamba

2012 yılında ilk partnerlik anlaşmamızı yaptığımız SAS ile ortaklığımızı Türkiye’de ilk kez verilen Gold Partner’lik mertebesine taşımanın haklı gururunu yaşıyoruz.

 

SAS ile Gold Partner olduk!

Driven Effective Risk Management Event'imiz Başarılı Geçti!

13 Mart 2019 Çarşamba

“Towards Innovation-Driven Effective Risk Management” konseptli etkinliğimiz çok başarılı geçti. Dijital Dönüşüm ile Risk Yönetiminin entegrasyonunun kurumlar üzerinde yarattığı pozitif etkiyi farklı uzman ve uygulayıcılardan hem teorik hem de fark yaratan uygulamalarıyla dinleme fırsatı bulduk. 

Driven Effective Risk Management Event'imiz Başarılı Geçti!

Linktera Mavisi, Deniz'in Mavisiyle Buluştu!

7 Mart 2019 Perşembe

Linktera Yelken Takımı'nın, başta SPORTS BOAT Yelken Yarışları Trofesi olmak üzere kullanacağı yelkenli, son bakımların ardından Kalamış'tan denize indirildi... Kurumsal vizyonumuz ve kültürümüzle örtüşen Yelken sporuna katkı vermekten dolayı büyük mutluluk duyuyor, yıl boyu yarışlarda mücadele edecek Yelken Takımımıza şimdiden başarılar diliyoruz... Takımımızı instagram üzerinden takip edebilirsiniz; https://lnkd.in/eXVTmAm

Linktera Mavisi, Deniz'in Mavisiyle Buluştu!

SAS Analytics Roadshow Sponsoru Olduk!

27 Şubat 2019 Çarşamba

"Yılın Analitik Etkinliği - Analytics Roadshow" çok başarılı geçti. Linktera olarak katkı vermekten mutluluk duyduğumuz etkinlikte ilham verici konuşmacılar ve birçok farklı sektörden veri'yi anlamlandırmaya çalışan öncü lider bir araya geldi.

SAS Analytics Roadshow Sponsoru Olduk!

Linktera Gönüllüleri Harran'a Koştu

8 Ocak 2019 Salı

Linktera Gönüllüleri, Harran Gögeç Köyü İlkokulunda eğitim gören 100 öğrenci için 100 çift mutluluk hazırladı. Hem ayaklarını hem de yüreklerini ısıtmasını dilediğimiz kutular öğrencilerimize ulaştığında kış ortasında çiçekler açtı. 

Linktera Gönüllüleri Harran'a Koştu

Yeni IFRS 16 Kiralama Standardı Uygulamalarımız

4 Ocak 2019 Cuma

IFRS 16 Kiralamalar Standardı, faaliyet kiraları ve finansal kiralamalar arasındaki farkı ortadan kaldıran yeni bir standart yaratıyor. Kiralamanın muhasebeleştirilmesiyle ilgili tek bir model olarak kullanım hakkı modelini uygulamaya koymamızı sağlıyor ve bu kapsamda faaliyet kira ödemelerinin şirket bilançosuna dahil edilmesi amaçlanıyor. 

Yeni IFRS 16 Kiralama Standardı Uygulamalarımız

İTÜ Bilişim Teknolojileri Zirvesi'nde Danışmanlık 4.0 anlattık

7 Aralık 2018 Cuma

İTÜ Bilişim Teknolojileri Zirvesi’ndeydik. "Dönüşüm Başladı!" konseptli zirve'de İnsan Kaynakları Direktörümüz Seda Yalcin ile Ürün Yönetimi ve Ar-Ge Direktörümüz Anıl Tangül, Danışmanlık 4.0'ı anlattı. İki gün boyunca standımızı ziyaret eden tüm katılımcılara ve değerli çalışanlarımıza teşekkür ederiz.

İTÜ Bilişim Teknolojileri Zirvesi'nde Danışmanlık 4.0 anlattık

40. Vodafone İstanbul Maratonu'nda "İyilik Peşinde" koştuk!

11 Kasım 2018 Pazar

"Linktera Gönüllüleri" olarak 40. Vodafone İstanbul Maratonu'nda Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) adına "Gençlerle İyilik Her Yerde" projesini desteklemek için "İyilik Peşinde" koştuk! 

40. Vodafone İstanbul Maratonu'nda

Smartcon 2018 İstanbul Konferansına Sponsor Olduk

3 Ekim 2018 Çarşamba

Smartcon 2018 İstanbul Konferansı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Birbirinden değerli katılımcılarla geleceği şekillendirecek yıkıcı teknolojiler, nesnelerin interneti, yapay zeka, büyük veri ve tabi ki dijitalleşme üzerine yapılan konuşmalar ve atölye çalışmalarıyla dopdolu iki gün geçirdik. 

Smartcon 2018 İstanbul Konferansına Sponsor Olduk

PMI Summit 2018'e Sponsor Olduk

14 Eylül 2018 Cuma

PMI Summit 2018 çok keyifli geçti. Birbirinden kıymetli konuşmacılar, katılımcılar ve çalıştaylarla Boğaziçi Üniversitesi gibi güzel bir mekanda dopdolu iki günü geride bıraktık. Bu güzel organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederiz...

PMI Summit 2018'e Sponsor Olduk

Linktera İlk 500'de!

20 Ağustos 2018 Pazartesi

2017 yılını kapsayan ve bu yıl 19.kez yapılan “Bilişim 500” araştırmasında Linktera, "Bilgi Teknolojileri" şirketleri sıralamasında yerini aldı. 

Çalışanlarıyla birlikte günden güne büyüyen kurumumuzun ülkemiz için yarattığı katma değer ve bu değerin yansıması olarak sektörde edindiği konum hepimizi gururlandırıyor. 
 

Linktera İlk 500'de!

"Basel III" Sayısal Etki Çalışmaları

12 Temmuz 2018 Perşembe

Basel Komitesi tarafından 2017 yılı Aralık ayında yayınlanan  “Basel III Finalizing Post-Crisis Reforms” düzenlemeleri, Linktera Risk Akademi tarafından düzenlenen çalıştaylarla bir süredir inceleniyordu. 

"IT’s My Life" Yapı Kredi Bilişim Teknolojileri Buluşmasındaydık!

31 Mayıs 2018 Perşembe

Gelenekselleşen, "IT’s My Life" Yapı Kredi Bilişim Teknolojileri Buluşmasının, bu yıl 8.si düzenlendi. Üç farklı oturumda birbirinden kıymetli konuşmacıların buluştuğu etkinlikte, Linktera ekibinin yaptığı "Analytics in the Era of Artificial Intelligence" konulu sunum da oldukça beğeni topladı. 

TEB İç Müşteri Ödülü Linktera'nın!

21 Mayıs 2018 Pazartesi

Türkiye Ekonomi Bankası’nın bu yıl 8.sini düzenlediği   “TEB Tedarikçi Günü” organizasyonunda, 
“İç Müşteri” kategorisinde “2017 Yılının En İyi Tedarikçisi” seçilmenin gururunu yaşıyoruz. 

 

TEB İç Müşteri Ödülü Linktera'nın!

NSFR Entegrasyonu

30 Nisan 2018 Pazartesi

Linktera Risk Akademi bünyesinde müşterilerimize, uçtan uca NSFR entegrasyonunu teknik ortamdan bağımsız olarak somut bir çerçeve dahilinde sağlıyoruz. 

NSFR Entegrasyonu

Blockchain Expo Global 2018'e katıldık.

26 Nisan 2018 Perşembe

Londra'da düzenlenen Blockchain Expo Global 2018'e katıldık. Blockchain, nesnelerin interneti ve yapay zeka arasındaki sınırların giderek belirsizleştiği bir dönemde, Blockchain'in geleceği ve diğer disiplinlerle olan etkileşimi, bu sene ki Expo'nun ana gündem maddesiydi.

Blockchain Expo Global 2018'e katıldık.

TÜBİTAK Marmara Teknokent'teki yeni Ar-Ge ofisimizi açtık!

24 Nisan 2018 Salı

TÜBİTAK Marmara Teknokent'teki Ar-Ge ofisimizi çalışanlarımızın katılımıyla açtık. Her detayı en ince ayrıntısına kadar planlanan ofiste nice yeni projelere imza atmak dileğiyle. Emeği geçen herkese teşekkürler...

TÜBİTAK Marmara Teknokent'teki yeni Ar-Ge ofisimizi açtık!

Boğaziçi Üniversitesinde Vaka Çalışması Yaptık!

23 Nisan 2018 Pazartesi

Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümü "IE480" vaka çalışması dersinde proje gruplarının sunumlarını dinledik.  Birbirinden yaratıcı ve titizlikle hazırlanmış projeler için tüm öğrencileri tebrik ederiz.  Tekrar görüşmek üzere!

Boğaziçi Üniversitesinde Vaka Çalışması Yaptık!

SA-CCR Karşı Taraf Kredi Risk Standart Yaklaşımı

17 Nisan 2018 Salı

2018 yılı Ocak ayında tebliğ taslağı olarak yayımlanan ve yakın gelecekte yürürlüğe girmesi beklenen "Karşı Taraf Kredi Riski Standart Yaklaşım (SA-CCR) hesaplamalarına ilişkin Linktera Risk Akademi bünyesinde AR-GE çalışmalarımızı tamamlamış olup, farklı bankalarda ürünümüzün uçtan uca entegrasyonu üzerinde çalışmalar yürütüyoruz.

SA-CCR Karşı Taraf Kredi Risk Standart Yaklaşımı

Dinamikler 2018 Kongresine sponsor olarak destek verdik

13 Nisan 2018 Cuma

Dinamikler 2018'de bu yıl dopdolu iki gün geçirdik!  Bronz Sponsor olarak destek verdiğimiz Kongre'de farklı disiplinlerden proje yönetimi alanında öncülük etmiş birbirinden kıymetli konuşmacıları dinleme fırsatı bulduk.  

Dinamikler 2018 Kongresine sponsor olarak destek verdik

YTÜ Kariyer Günleri'ne Katıldık

28 Mart 2018 Çarşamba

Yıldız Teknik Üniversitesi'nde düzenlenen Kariyer Günleri etkinliğinde öğrencilerle standımızda bir araya geldik. Hem onların beklentilerini dinledik, hem de kendimizi anlattık.  Önlerindeki güzel kariyer basamakları için deneyimlerimizi paylaştık, onlarsa bizi üniversite yıllarımıza götürdü... 

YTÜ Kariyer Günleri'ne Katıldık

Dünya Kadınlar Günü Etkinliğimiz

8 Mart 2018 Perşembe

Dünya Kadınlar Günü için 3 Mart Cumartesi günü "Teknoloji ve Kadın" konulu etkinliğimizde; Linktera ve müşterilerimiz bünyesindeki kadın çalışanlar, Toplum Gönüllüsü Gençler ve üniversite öğrencileriyle bir araya geldik. 

Dünya Kadınlar Günü Etkinliğimiz

SAS 2017 Yılın İş Ortağı Ödülü - Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Birincisi

7 Mart 2017 Salı

Dünyada pek çok kuruluşa ve global firmaya yaratıcı çözümler sunan SAS’ın bu yıl ilk defa verilen 2017 Yılın İş Ortağı Ödülü’nü Orta Doğu ve Afrika Bölgesi için Linktera kazandı. Orta Doğu ve Afrika Bölgesi’nde ödül için aday olan 91 iş ortağı arasından sıyrılarak bu başarıyı elde etmenin gururunu yaşıyoruz. Bu başarıda emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkur ederiz.

SAS 2017 Yılın İş Ortağı Ödülü - Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Birincisi

Türkiye İş Ortaklarıyla Birlikte Rekor Kırdı

10 Mart 2015 Salı

Bankacılık, sigortacılık, telekom, perakende, enerji ve kamu sektörleri başta olmak üzere birçok farklı sektör için gelişmiş analitik çözümleri sunan SAS Türkiye, 2015 yılında iş ortakları ile birlikte kendi tarihinin en yüksek gelir seviyesine ulaştı. SAS Türkiye, 24 Mayıs tarihinde düzenlediği özel gecede yılın en başarılı iş ortaklarına ödüllerini sundu.

Türkiye İş Ortaklarıyla Birlikte Rekor Kırdı