Haberler

Basın Bülteni : Linktera, FICO ile Global İş Ortaklığına İmza Attı


25 Kasım 2020 Çarşamba

Basın Bülteni : Linktera, FICO ile Global İş Ortaklığına İmza Attı

Türk mühendislik şirketi Linktera, küresel analitik teknoloji sağlayıcısı olan FICO ile global ortaklığa imza attı. Türkiye’nin üst düzey banka ve şirketleriyle birlikte çalışan Linktera, dolandırıcılık, uyumluluk ve kredi riski ürünleriyle dünyanın önde gelen banka ve finans kuruluşlarıyla çalışan FICO’ya danışmanlık ve entegrasyon hizmeti verecek. Akıllı karar destek sistemleri (Intelligent Decisioning), Müşteri kazanımı ve portföy yönetimi (Acquisition, Originations, Growth) ve alacak yönetimi (Debt Management & Collection) ürünlerini kapsayan ortalıkta FICO, global standartta ürünlerini sunarken Linktera güçlü yerel bilgi birikimi sayesinde kurumların yapısına özel tasarladığı terzi dikimi danışmanlık hizmetleri ile uçtan uca çözüm desteği verecek.

Linktera Strateji ve Kurumsal Gelişimden Sorumlu Yönetici Ortak Berkman ÇavuşoğluMisyonumuz hizmet verdiğimiz kurumlara katma değer yaratan çözümleri uçtan uca anahtar teslim projelerle sunmak. FICO ile gerçekleştirdiğimiz bu stratejik iş birliği ile özellikle finansal kurumların, tüm müşteri etkileşimlerinde veriye dayalı kararlardan yararlanma kaslarını güçlendirmeyi, verilerin analitik ve yapay zekâ ile operasyonel hale getirilerek, firmaların verimliliklerini hissedilir oranda arttırmayı hedefliyoruz” dedi.

FICO Kıdemli Yönetici Ortağı Abdullah Kerem Gül ise iş birliğine dair şunları ifade etti: “Linktera, dünya çapındaki kuruluşlarla çalışan iş dünyası ve dijital dönüşümün ön saflarında yer alan bir şirket. Bölgede Linktera ile ortaklık yapmaktan mutluluk duyuyor ve sektöre katma değer sağlayacak projelere imza atacağımıza inanıyoruz."

Linktera Hakkında

Dijital dönüşüm süreçlerinde desteğe ihtiyaç duyan firmalara küresel standartlarda proje danışmanlığı, ürün desteği, sistem entegrasyonu ve uçtan uca proje yönetimi gibi hizmetleri sunmak için 2011 yılında %100 yerli sermayeyle kurulan Linktera, bugün 180’i aşkın çalışanıyla hizmet veriyor. Ar-Ge ve İnovasyon ofisleri de dahil olmak üzere 4 farklı lokasyonda her yıl 50’den fazla projede birçok önemli kurumsal firmayla çalışan Linktera, risk yönetiminde dünya çapında 75 bini aşkın kurumda kullanılan SAS, robotik süreç otomasyonunda ABD merkezli UiPath, hazine yönetiminde Fransa merkezli Murex ve veri analitiğinde Hitachi Vantara, Vertica gibi küresel markaların Türkiye’deki en önemli iş ortakları arasında yer alıyor. Başta bankacılık ve finans olmak üzere, e-ticaret, sigortacılık ve havacılık gibi birçok sektörün öncü markasını hizmet portföyünde bulunduran Linktera’yı daha yakından tanımak için internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

FICO Hakkında

FICO (NYSE: FICO), dünyanın dört bir yanındaki insanların ve işletmelerin gelişmesine yardımcı olan kararlara güç veriyor. 1956'da kurulan ve merkezi Silikon Vadisi'nde bulunan şirket, operasyonel kararları iyileştirmek için tahmine dayalı analitik ve veri biliminin kullanımında öncü konumunda. FICO, finansal hizmetler, telekomünikasyon, sağlık hizmetleri, perakende ve diğer birçok sektördeki işletmeler için karlılığı, müşteri memnuniyetini ve büyümeyi artıran teknolojiler konusunda 200'den fazla ABD ve yabancı patente sahiptir. FICO çözümlerini kullanarak 100'den fazla ülkedeki işletmeler, 2,6 milyar ödeme kartını dolandırıcılıktan korumaktan, insanların kredi almasına yardımcı olmaktan, milyonlarca uçak ve kiralık arabanın doğru zamanda doğru yerde olmasını sağlamaya kadar birçok ihtiyaçlarına çözüm buluyor. Daha fazla bilgi için internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.