HABERLER

Bankaların varlık ve bilanço dışı aktivitelerine ilişkin olarak net istikrarlı fonlama profillerini, konsolide ve konsolide olmayan bazda 1 Ocak 2018 tarihinden geçerli olacak şekilde yasal düzenleyici BDDK nezdinde raporlamaları gerekiyor. Sürdürülebilir bir fonlama yapısını baz alan bu uygulama, bankaların düzenli fonlama kaynaklarının likit pozisyonları eritmesi durumunda oluşabilecek batık riskini ve bunun akabinde yaratacağı sistemik riski azaltmayı hedeflemekte. Bu bağlamda hesaplanacak olan NIFO (Net Stable Funding Ratio-NSFR), Mevcut İstikrarlı Fonlama Tutarı’nın Gerekli İstikrarlı Fonlama Tutarı’na oranı olarak hesaplanıyor olacak. BDDK her bir çeyrek bazında raporlanacak olan bu oranın 3 aylık ortalamasının %100 veya üzerinde olmasını bekliyor.

12.12.2017 Salı

Dünyada pek çok kuruluşa ve global firmaya yaratıcı çözümler sunan SAS’ın bu yıl ilk defa verilen 2017 Yılın İş Ortağı Ödülü’nü Orta Doğu ve Afrika Bölgesi için Linktera kazandı. Orta Doğu ve Afrika Bölgesi’nde ödül için aday olan 91 iş ortağı arasından sıyrılarak bu başarıyı elde etmenin gururunu yaşıyoruz. Bu başarıda emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkur ederiz.

04.04.2017 Salı

LinkTera, Türkiye'de faaliyet gösteren Lynx Turkey firmasını bünyesine kattı. Her iki şirket Türkiye'de Finans Teknolojileri alanında faaliyet göstermekte. LinkTera çatısı altında güçlerini birleştiren iki firma, genişleyen portföyleri ile daha güçlü bir şekilde ağırlıklı olarak finans piyasasındaki müşterilerine hizmet vermeye devam edecek.

02.11.2016 Çarşamba

Bankacılık, sigortacılık, telekom, perakende, enerji ve kamu sektörleri başta olmak üzere birçok farklı sektör için gelişmiş analitik çözümleri sunan SAS Türkiye, 2015 yılında iş ortakları ile birlikte kendi tarihinin en yüksek gelir seviyesine ulaştı. SAS Türkiye, 24 Mayıs tarihinde düzenlediği özel gecede yılın en başarılı iş ortaklarına ödüllerini sundu.

27.05.2016 Cuma